Peter Koelewijn Official website

Singles van 1990 t/m 1999
<< terug naar het overzicht

titel jaar label hitparade
You´ll never walk alone
Hallelujah Holland
1994 Mercury 858893  
Duet met Gerry Marsden

De wereldkampioenschappen voetbal werden in 1994 in de USA gehouden en platenfirma Philips vond het een goed idee om een voetbalplaat uit te brengen met daarop artiesten uit diverse deelnemende landen. De co-ordinatie werd in New York gedaan door Bas Hartong, een Eindhovenaar die vroeger bij de Nederlandse firma Phonogram had gewerkt en die een zeer goede kennis was van Peter Koelewijn. Bas was gek op voetbal in het algemeen en op PSV in het bijzonder. Hij gaf zijn eerste kind zelfs drie namen die met de letters P, S en V begonnen.
Hij stelde voor “You´ll never walk alone” op te nemen. “En dan samen met Gerry Marsden”, vond hij. Gerry Marsden had, samen met zijn band The Pacemakers, in het begin van de jaren zestig van “You´ll never walk alone” een hit gemaakt. Het liedje kwam uit de succesvolle Amerikaanse musical Carousel, in 1945 geschreven door Richard Rodgers en Oscar Hammerstein.

De opname zou plaats vinden in een studio in Engeland en daar ging Peter Koelewijn met Phonogram promotieman Janus Toethuis (ex-Rockets en productiefirma Born Free) naar toe.

Ze kwamen, midden op het platteland, in een mallotige Spartaanse situatie terecht. De studio bestond uit een kamer met wat apparatuur en voor ´t inzingen stond Peter in een ander ruimte, zonder visueel contact met de technicus/eigenaar. Die had van Philips Amerika de opdracht gekregen omdat hij ooit eens een rugby-hit had gescoord. De stem van Gerry Marsden stond al op de tape. Peter, die normaal af en toe sigaretje rookte als hij inzong, werd dat verboden omdat de eigenaar niet tegen sigarettenrook kon.

De zanger was gewend dat, inclusief een paar keer het liedje doornemen, zijn partij er binnen een uur op zat, maar de technicus kon er maar geen genoeg van krijgen. Na een paar uur zei Toethuis, die zin in een biertje kreeg maar nergens een koelkast had gezien tegen hem: “Ik denk dat het véél beter gaat als Peter er een biertje bij drinkt”. De man ging daarvoor naar zijn vrijstaande woonhuis en kwam na tien minuten terug met zeggen en schrijven twee flesjes….

Even later stonden Janus en Peter buiten in de kou een sigaretje te roken. “Wat een klote zooi”, zuchtte Koelewijn terwijl hij over het glooiende Engelse platteland uitkeek, “dit moet minstens een wereldhit worden anders zal ik mezelf altijd een kluns vinden dat ik hier ja tegen heb gezegd”. Het werd geen wereldhit. Toen de gemixte tape in Nederland arriveerde, heeft Peter die opnieuw onder handen genomen. Het ergste vond hij nog dat hij Gerry Marsden niet had gezien.

Terug naar boven

[ Home | Nieuws | Biografie | Discografie | Media | Awards | Songteksten | Fotoalbum | Video | Service | Contact ]

© | Colofon | Gebruiksvoorwaarden